Gdzie kupić rower? O zaletach zakupów online

Gdzie kupić rower? Można odwiedzić sklep stacjonarny lub też skorzystać z wygodnej, bezpiecznej opcji online. W najnowszym artykule przedstawimy zalety e-zakupów oraz powody, dlaczego ten asortyment warto kupować tym drugim sposobem. 

Gdzie kupić rower? Popularne i mniej typowe miejsca

Możliwości, gdzie kupić rower, są niemałe - nowy lub używany jednoślad można dostać:

  • w stacjonarnym sklepie rowerowym
  • w sklepie sportowym.
  • w hipermarkecie
  • w sklepie internetowym z rowerami
  • na targowiskach (w Krakowie takie miejsca to np. Hala Targowa, Plac Imbramowski, Plac Targowy Prokocim, Stary Kleparz)
  • w serwisach aukcyjnych typu Allegro
  • w serwisach z lokalnymi ogłoszeniami, typu Gumtree i OLX

Każde z tych miejsc ma swoich zwolenników i przeciwników. Nie każdy ma czas, by w dniu roboczym zrobić zakupy stacjonarne w wyspecjalizowanym sklepie rowerowym. Z kolei miejskie targowiska, często także czynne w godzinach typowych dla pracy biurowej, oferują używane modele w dobrej cenie, ale które mogą być kradzione. 

Gdzie kupić rower? W sklepie stacjonarnym

Jedną z możliwości odpowiedzi na pytanie, gdzie kupić rower, jest sklep stacjonarny. Do wyboru są wyspecjalizowane sklepy rowerowe, sportowe, a także supermarkety i dyskonty wielobranżowe. Niekiedy w popularnych sieciówkach można kupić w promocji prosty rower miejski już za kilkaset złotych. Inną, niewątpliwą zaletą, jest możliwość przymierzenia roweru do swojego wzrostu, a nawet krótka nim przejażdżka po sklepie. Na miejscu, jeśli to sklep rowerowy lub sportowy, pracują wyspecjalizowani w tym temacie konsultanci, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i doradzą najlepsze rozwiązanie. Wady zakupów w sklepie stacjonarnym? Ograniczone godziny otwarcia, często pokrywające się z godzinami pracy lub szkoły. Kolejne wady to konieczność zorganizowania transportu zakupionego roweru we własnym zakresie, a to dodatkowe koszty i niełatwe przedsięwzięcie. 

Gdzie kupić rower? W sklepie internetowym 

Gdzie kupić rower? można też zrobić to wygodnie przez internet. Atutów tego rozwiązania jest mnóstwo - można je zrobić o dowolnej porze dnia i nocy. Nie każdy ma czas, by w dniu roboczym podejść czy podjechać po rower. Problematyczną kwestia jest też przetransportowanie roweru do domu - wiele jednośladów ważny nawet kilkanaście-kilkadziesiąt kilogramów (np. rower elektryczny czy fat bike), więc logistyka tego przedsięwzięcia nie jest prosta. O zaletach e-zakupów piszemy więcej poniżej, ale czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Do przejścia z modelu stacjonarnych zakupów na internetowe przekonało się coraz więcej osób, jednak nadal są tacy, którzy obawiają się oszustw, a także opóźnień w realizacji lub jakości produktu na niższym poziomie niż obiecywał e-sklep lub zdjęcia na stronie. Rozwiązanie jest proste - wystarczy szukać sklepów, które mają historię i działają od kilku lat - przykładowo nasz sklep ma także konto w serwisie Allegro, obecnie mamy tam wystawionych 106 ofert, a 96,5% zadowolonych klientów, którzy wystawili nam w sumie 1006 ocen, nas poleca. 

Zalety zakupów przez internet

Polacy coraz chętniej robią e-zakupy. Czas pandemii koronawirusa jeszcze mocniej zwiększył udział i zyski sklepów internetowych na globalnym rynku sprzedaży. Jakie są najważniejsze zalety zakupów przez internet? Możliwość zrobienia ich o dowolnej godzinie i porze, także w święta czy niedziele niehandlowe to jedna z największych. Wystarczy smartfon lub inne urządzenie z dostępem do internetu, by sfinalizować zamówienie. 

Możliwość wymiany lub zwrotu, gwarancja posprzedażowa - to wszystko przemawia na korzyść zakupów przez internet. Z reguły na półkach stacjonarnych sklepów znajduje się mocno ograniczona liczba produktów, a asortyment w najniższej cenie lub też modny czy pożądany wyprzedaje się na pniu. Sklepy internetowe mają z reguły szerszy asortyment i wyższe stany magazynowe. Inne, niemniej ważne zalety zakupów przez internet, to bezpieczne płatności, a także wsparcie konsultantów online- u nas pracują oni od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Większość e-sklepów, w tym także nasz, za priorytet stawia sobie szybką dostawę - wiele zamówień dostarczamy do klientów w 24 godziny. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć