Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Zastanawiasz się, jakie wyposażenie powinno trafić do twojego salonu kosmetycznego? Wiele osób ma podobny dylemat - decyzji zakupowych nie należy podejmować zbyt pochopnie, tak aby nie narażać się na niepotrzebne koszty. Poniższe wskazówki z pewnością będą sporym wsparciem dla osób bez doświadczenia. Oczywiście wiele zależy od zakresu świadczonych usług, jednak podstawowe elementy występują w niemal każdym obiekcie.

1. Fotel kosmetyczny

Fotel kosmetyczny powinien być nie tylko ergonomiczny, ale również komfortowy oraz wytrzymały. Wysokiej klasy model może trochę kosztować, jednak jest to inwestycja, która się opłaca. Najlepiej, aby posiadał on regulowane oparcie oraz wysokość. Konstrukcja musi być stabilna, tak aby nie przesuwała się podczas wykonywania zabiegu. Warto uwzględnić, że nie wszystkie usługi świadczone są w pozycji siedzącej. Być może konieczny będzie zakup zarówno klasycznego fotela, jak i kozetki, na której klient będzie mógł wygodnie się położyć. Kwestią, którą warto poruszyć jest higiena miejsca pracy. Lepiej unikać foteli z materiałową tapicerką, które pochłaniają wszelkie zanieczyszczenia, a ich czyszczenie jest problematyczne. Doświadczone osoby polecają tapicerkę skórzaną, której dezynfekcja trwa zaledwie krótką chwilę. Ponadto, wspomniane tworzywo nie pochłania plam.

2. Taboret dla kosmetologa

Niektórzy kosmetolodzy wykonują zabiegi na stojąco, co nie jest zbyt korzystne dla kręgosłupa oraz układu kostnego. Długotrwała praca w takiej pozycji może przyczynić się do rozwoju wielu poważnych schorzeń oraz dolegliwości. Właśnie dlatego należy zakupić specjalistyczny taboret - z oparciem lub bez. To, jaki model wybierzemy zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Wybór produktów jest bardzo szeroki, co ułatwia znalezienie idealnego wariantu. Nie zapominajmy, że taboret na kółkach nie zawsze jest wskazany! Zapewnia on bezproblemowe przemieszczanie się, jednak wiele zabiegów wymaga wyjątkowej precyzji. Kosmetolog posługuje się rozmaitymi przyrządami oraz urządzeniami, a więc jego siedzisko powinno być mocno osadzone na podłodze.

3. Sprzęt kosmetyczny

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki sprzęt kosmetyczny będzie niezbędny, gdyż wszystko zależy od oferty. Salony proponujące specjalistyczne usługi muszą liczyć się z koniecznością zakupu większej liczby urządzeń, które nie należą do najtańszych. Jeśli zdecydowaliśmy się na wykonywanie manicure oraz pedicure, to będą nam potrzebne m.in. frezarki i frezy, lampa UV do utwardzania lakieru i żelu, akcesoria do paznokci. Salony skupiające się na pielęgnacji twarzy również mają do dyspozycji szereg zaawansowanych sprzętów m.in. bezprzewodowe urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, laser ekscymerowy do skutecznego leczenia bielactwa i łuszczycy, urządzenie do nieinwazyjnego zamykania zmian naczyniowych, urządzenie do bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała, a także wiele innych.

4. Oświetlenie

To fachowo dobrane oświetlenie odpowiada za precyzję oraz bezpieczeństwo wykonywania zabiegów. Lampa do makijażu nie może przekłamywać kolorów, gdyż może okazać się, że make-up w świetle dziennym prezentuje się zupełnie inaczej. Ważne jest, aby zainwestować w urządzenia rekomendowane nawet przez najbardziej wymagających kosmetologów. Oszczędzanie na jakości może przyczynić się do spadku jakości świadczonych usług. Niezadowolony klient z pewnością nie skorzysta ponownie z naszej oferty, a dodatkowo może zniechęcić inne osoby. W gabinecie kosmetycznym przyda się także lampa do zdjęć makijażu. Fotografie efektów pracy trafiają do portfolio, a więc powinny one zostać wykonane z należytą starannością. Wart szukać takich produktach w akcesoriach do biura i reklamy.

5. Artykuły jednorazowe oraz dezynfekujące

Każdy salon kosmetyczny musi wyposażyć się w artykuły jednorazowe oraz środki dezynfekujące. Podobnie, jak w przypadku urządzeń liczy się tutaj rodzaj świadczonych usług. Do przykładowych produktów z tej kategorii można zaliczyć m.in. bloki polerskie, waciki bezpyłowe, rękawice, szpatułki, pilniki, aplikatory do tuszu/szminki/pomadki, a także wiele innych. Do aranżacji biura, np. z użyciem folii SMART GLASS,  warto poszukać inspiracji w internecie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć