Fatbike

Fatbike

Brak produktów.

Szukasz roweru do jazdy po nierównej nawierzchni i wszędzie tam, gdzie klasyczny jednoślad nie da sobie rady? Koniecznie sprawdź naszą ofertę modeli fat bike. 

Fat bike, czyli rower z grubymi oponami do zadań specjalnych 

Fat bike swoim wyglądem znacząco różni się od klasycznych rowerów miejskich czy rowerów górskich. Funkcjonuje on też pod potoczną nazwą roweru z grubymi oponami, bo to właśnie ta cecha jest widoczna już na pierwszy rzut oka. 

Fatbike niejedno ma imię

Fatbike to zróżnicowana kategoria produktowa. Producenci takich rozwiązań proponują j te rowery w coraz to nowszych odsłonach, o różnej wielkości i szerokości opon. Przeróżne wersje tego jednośladu są dostępne w sprzedaży: np. modele elektryczne, składane, górskie.

Rowery fatbike idealne na prezent

Rowery fatbike są chętnie wybierane w charakterze prezentu na przeróżne okazje, np. komunie. Ich atrakcyjna cena idzie w parze z dobrą jakością. W wielu innych sytuacjach rowery fatbike sprawdzą się na prezent - np. dla pasjonata rowerowych wczasów lub w charakterze nagrody dla dziecka za świadectwo z bardzo dobrymi ocenami. 

Czym fat bike odróżnia się od klasycznego roweru?

W największym skrócie i uproszczeniu można wskazać dwie najważniejsze i zarazem widoczne gołym okiem różnice pomiędzy fat bike a klasycznym rowerem. FAt bike ma dużo grubsze opony niż inne, bardziej typowe jednoślady. Grubość ich opon waha się od 10 nawet do 12 centymetrów. Do takich opon rzecz jasna nie pasują przeciętne obręcze czy inne elementy składowe tego pojazdu, jak ramy i widelce - także powinny mieć inne, dopasowane do grubych opon, gabaryty. Drugi wyróżnik fat bike’a to nietypowy sposób napełniania opon - w tym wypadku napełnia się je powietrzem o ciśnieniu wynoszącym poniżej 1 bara (zazwyczaj w przedziale 0,3-0,7). Dzięki temu koła nabierają niespotykanej przyczepności do podłoża. 

Na jakich trasach i nawierzchniach najlepiej sprawdzi się rower fatbike?

Rower fatbike, dzięki swoim unikalnym grubym oponom, sprosta nierównościom podłoża, wybojom i kamykom - przejeżdża po tych przeszkodach niemal niewyczuwalnie. Model ten jest rekomendowany przede wszystkim do jazdy po trudnym terenie: śniegu, błocie, piasku, lesie i innych trasach off-road. Jak rower fatbike radzi sobie w jeżdżeniu po mieście? Nie jest to najlepszy wybór na takie trasy - na asfalcie łatwiej jeździ się innymi, lżejszymi rowerami na oponach o klasycznej grubości, np. rowerami górskimi. Inna opcja to rower fatbike w wariancie roweru elektrycznego - silnik ułatwi poruszanie się po mieście i zniweluje opór stawiany przez nietypowo napompowane opony. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć