Miejskie

Miejskie

Brak produktów.

Rowery miejskie to doskonały pomysł na ominięcie korków, które - szczególnie w dużych, zatłoczonych miastach - są prawdziwą zmorą w godzinach szczytu, gdy większość osób zmierza do pracy, szkoły czy na uczelnię. Infrastruktura miast coraz mocniej sprzyja jednośladom, powstają kolejne ścieżki rowerowe i inne udogodnienia, zachęcające do przemieszczania się tym środkiem transportu. W miastach, takich jak Kraków czy Wrocław, rower miejski na niektórych odcinkach jest najszybszym sposobem na dotarcie do celu. 

Unisexowe rowery miejskie dla każdego

W naszej ofercie znajdują się modele rowerów miejskich, po które z powodzeniem może sięgnąć każdy - bez względu na płeć. Ich uniwersalna kolorystyka i ponadczasowa linia zawsze będa pasować. Lekka waga i dobra zwrotność sprawdzi się nie tylko na krótkich, prostych odcinkach po ścieżce rowerowej, ale też na innych, dalszych trasach szosowych i podmiejskich.

Rower miejski w służbie ekologii

Decyzja o tym, by przerzucić się z samochodu osobowego czy komunikacji miejskiej na jednoślad, to także wybór etyczny i ekologiczny. Rowery, w odróżnieniu od innych pojazdów, nie wydzielają szkodliwych zanieczyszczeń i spalin. Szczególnie w miastach, borykających się z problemem smogu (np. w Krakowie), jest to korzystna zmiana, bo poprawia się jakość powietrza. Warto także dodać, że rower miejski - poza jednorazowym wydatkiem podczas jego zakupu - nie wymaga dodatkowych inwestycji, takich jak napełnianie baku czy comiesięczne doładowywanie i opłacanie biletu miesięcznego. 

Warianty rowerów miejskich z naszej oferty

Najpopularniejsze rowery miejskie to modele wywodzące się z Amsterdamu, czyli tzw. holenderki, umożliwiające jazdę w komfortowej i bezpiecznej pozycji wyprostowanej. Jednak rowery miejskie to kategoria bardziej obszerna i mocno zróżnicowana - każdy jednoślad, którym poruszamy się po mieście, można umieścić w tej kategorii. Jakie warianty rowerów miejskich można znaleźć w naszym asortymencie? Obecnie są to rowery elektryczne oraz modele szosowe (tzw. kolarzówki). 

Polecamy także sprawdzenie innych wersji jednośladów z naszego asortymentu: rowery górskie, fat bikerowery dziecięce oraz użyteczne akcesoria rowerowe. 

A może rower miejski na prezent?

Rower miejski to także idealny pomysł na prezent - dla chrześniaka, drugiej połówki czy swojej najlepszej przyjaciółki. Taki prezent dla dziecka pomoże zaszczepić w nim sympatię do sportu i spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Podarowanie roweru miejskiego swojej partnerce czy siostrze zmobilizuje do rowerowych wycieczek, będzie też pretekstem do spotkania i wspólnych chwil. 

Rowery miejskie do rekreacji i treningów cardio

Rowery miejskie mogą służyć do rekreacyjnej jazdy na krótkie i długie dystanse, a także do treningów cardio, czyli jednego z najskuteczniejszych sposobów na spalanie tkanki tłuszczowej. By ten wysiłek był efektywny, powinien się odbywać w intensywności 70-75% maksymalnego tętna (dla 30-letniej osoby będzie to 130-140 uderzeń serca na minutę). Jest to stan, w którym odczuwa się przyspieszony oddech, ale nadal można swobodnie rozmawiać - np. ze swoim towarzyszem podczas rowerowej wyprawy. Warto dodać, że cardio - np. na rowerze miejskim czy stacjonarnym - należy ćwiczyć minimum 20-25 minut (lub więcej), bo dopiero wtedy rozpoczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć