MTB (górskie)

MTB (górskie)

Brak produktów.

Rowery górskie, nazywane także rowerami MTB (rozwinięcie tego skrótu to Mountain Terrain Bike), doskonale sprawdzają się w długich trasach na trudnym podłożu. Do jazdy po mieście lub rekreacyjnej można wybrać praktycznie każdy rodzaj jednośladu, jednak im bardziej skomplikowane podłoże, tym większe wymagania co do specyfikacji roweru. Rowery górskie zostały zaopatrzone w szereg udogodnień, przez co łatwiej i bezpieczniej można poruszać się po wszelkich nierównościach. 

Jaki powinien być rower górski?

Warto szukać roweru górskiego, który skutecznie amortyzuje wstrząsy podczas jazdy, ma przyczepne opony, a jego przerzutki zmienia się szybko i płynnie. Ponadto rower górski powinien dobrze radzić sobie z wszelkimi nierównościami na drodze, dzięki czemu łatwiej wjechać nim np. na wysoki krawężnik w mieście czy nierówny, dziurawy chodnik. Dobrze działające w każdych warunkach hamulce - również podczas deszczu na mokrym podłożu - także przydadzą się w różnych sytuacjach. Jeśli chodzi o wagę ramy, to rower górski nie należy do najlżejszych propozycji - jego solidna podstawa gwarantuje bezpieczną jazdę i dobrą przyczepność, jednak może to przeszkadzać np. gdy chcemy wnieść pojazd do mieszkania. Rower górski ma dość grube i szersze niż rowery miejskie opony (ale nie tak grube jak fatbike), doskonale nadają się do jazdy po trudnej nawierzchni, ale ciężej poruszać się po gładkim asfalcie. 

Mniejsza wydajność roweru górskiego na asfalcie i dość duża waga ramy sprawiają, że wiele osób posiada jeszcze jeden model, dedykowany trasom po mieście i rekreacyjnym (polecamy sprawdzenie oferty naszych rowerów miejskich). Oferta rowerów górskich jest bardzo szeroka - warto szukać modelu, dopasowanego do poziomu naszych umiejętności. Producenci takich rozwiązań proponują rowery górskie zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów. 

Rowery MTB do aktywnego wypoczynku

Coraz więcej osób, gdy tylko na wolną chwilę lub weekend, ucieka od zgiełku miasta i spędza czas na łonie natury. Rowery MTB idealnie nadają się do takich aktywności, bo jazda jednośladem to przyjemny sposób na szybkie i ekologiczne przemieszczanie się na świeżym powietrzu. Omija się korki, nagrzane latem tramwaje i inne niedogodności. Rowerami MTB można pokonać wiele kilometrów - coraz popularniejszym pomysłem na wakacje lub urlop są wczasy rowerowe. W internecie znajduje się wiele opracowanych tras, np. biegnących przez linię brzegową nad polskim morzem lub też przez kilka europejskich miast. 

Rower MTB idealny na prezent

Rower MTB, nazywany potocznie góralem lub rowerem górskim, do niedawna był jednym z najpopularniejszych prezentów komunijnych. Nadal znajduje się on na liście chętnie wybieranych na tę okazję podarunków. Kupienie dziecku sprzętu sportowego na taką okazję - roweru, hulajnogi czy bieżni - może zaszczepić w nim miłość do sportu i regularnego uprawiania aktywności fizycznej, a także odciągnie go na chwilę od wirtualnego świata i korzystania z elektronicznych gadżetów. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć