Akcesoria do telewizora – co warto kupić?

Wybranie porządnego telewizora to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby w 100% wykorzystać potencjał nowego sprzętu warto jak najszybciej postawić na dodatkowe akcesoria. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które akcesoria mogą okazać się w rzeczywistości przydatne, a które należy omijać szerokim łukiem.

Niezawodny tuner satelitarny

Dobry tuner satelitarny jest niezbędnym dodatkiem jeśli chodzi o wyposażenie domu, dzięki któremu bez żadnego większego problemu będzie można odbierać sygnał telewizyjny. W dużej mierze to właśnie od poszczególnych parametrów użytkowych wybranego urządzenia zależy, czy oglądanie ulubionych filmów będzie komfortowe. Pamiętać należy o tym, że nie każdy telewizor dostępny na rynku ma wbudowany tuner TV. W takiej sytuacji niezbędne jest oczywiście dokupienie nowego sprzętu. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie upewnić się, czy wszystkie elementy są ze sobą w 100% kompatybilne.

Jak wybrać dobry dekoder satelitarny?

Aby wybrać dobry dekoder satelitarny, warto zwrócić uwagę nie tylko na specyfikację techniczną, ale również na opinię użytkowników, którzy korzystali z danego sprzętu. W dużej mierze to właśnie, dzięki minirecenzjom będzie można dowiedzieć się, które akcesoria do telewizora są godne polecenia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dekoder można otrzymać nie tylko od operatora w dzierżawie, ale można kupić go również na własną rękę. W tym pierwszym przypadku niestety zazwyczaj otrzymuje się nieco ograniczone i mniej funkcjonalne modele. Dla wielu osób ciekawszym rozwiązaniem może okazać się uniwersalny dekoder Zgemma, który oferuje zdecydowanie więcej możliwości. Wbrew pozorom może okazać się to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla zaawansowanych użytkowników. Więcej informacji znajduje się we wpisie blogowym Dekoder do telewizji satelitarnej – co warto o nim wiedzieć przed zakupem?

Porządny uchwyt do telewizora

Opisując najpopularniejsze akcesoria do telewizorów nie można zapominać także o solidnych i praktycznych uchwytach. Jest to bardzo przydatny dodatek przede wszystkim dla tych osób, które chcą zawiesić telewizor na ścianie. Wybierając nowy uchwyt do telewizora należy zwrócić uwagę nie tylko na ciężar tv i na wielkość przekątnej ekranu, ale również na rozstaw śrub z tyłu telewizora. Godne polecenia są uchwyty zgodne w 100% z standardami VESA. Na rynku dostępne są uchwyty nieruchome i ruchome w płaszczyźnie pionowej/poziomej. Przy uchwytach ruchowym należy zwrócić uwagę także na odległość telewizora od ściany.

Adapter WiFi

W profesjonalnych sklepach z akcesoriami do telewizorów coraz częściej można spotkać specjalne adaptery WiFi. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają telewizory z dostępem do Internetu. Niestety nie każdy model oferuje taki dostęp, dlatego też z pomocą przychodzi specjalny adapter WiFi, dzięki któremu będzie można korzystać z Internetu bezprzewodowo. Jeżeli nowy telewizor wykorzystuje WiFi w opcji Ready, to dopiero po dokupieniu specjalnego adaptera WiFi będzie można łączyć się z siecią bez kabla.

Konwenter obrazu 3D i okulary 3D

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują konwentery obrazu 3D i specjalne okulary 3D. Osoby, które chcą poczuć efekt głębi wbrew pozorom nie muszą wcale kupować nowego telewizora z zaawansowaną technologią 3D. Dzięki specjalnemu konwerterowy bez żadnego większego problemu będzie można zamienić obraz 2D do formatu 3D. Jeżeli chodzi o okulary 3D, to umożliwiają one oczywiście oglądanie obrazów trójwymiarowych. Przed wybranie nowej pary okularów warto upewnić się, czy są one kompatybilne z danym modelem. Na rynku dostępne są okulary w systemie pasywnym i aktywnym, dlatego też należy uważać przy zakupach.

Akcesoria do telewizora - co warto kupić?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego