Jak urządzić minimalistyczną łazienkę?

Jako że każdego dnia spędzamy sporo czasu w łazience, warto zadbać o to, aby jej wnętrze było komfortowe, estetyczne, funkcjonalne. Istotne będzie to, w jaki sposób urządzimy to pomieszczenie, w co dokładnie zostanie ono wyposażone. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania, stawia na minimalizm, który idealnie odnajduje się także w łazience. Tym bardziej, że często trzeba liczyć się z ograniczonym metrażem. Minimalizm stał się prawdziwym hitem, jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie.

Jak stworzyć łazienkę w stylu minimalistycznym?

W minimalizmie prym wiedzie prostota, brak przepychu i zbędnych bibelotów. Łazienka nie ma być jednak surowa, pusta, nieprzytulna. Nic bardziej mylnego! Minimalizm to przede wszystkim funkcjonalność, przestronność i estetyka. Sprytne ukrycie różnych elementów wyposażenia pozwoli zyskać więcej wolnego miejsca i wprowadzić do pomieszczenia jak najwięcej światła. Stawia się przede wszystkim na jakość a nie na ilość. Oszczędność formy i uporządkowanie będzie strzałem w dziesiątkę. W odstawkę idą jakieś nieprzemyślane i niepasujące dekoracje. Pozostawiamy wyłącznie praktyczne rzeczy, odrzucając te niepotrzebne. Wszystkie elementy wyposażenia powinny tworzyć spójną całość aranżacyjną, harmonię. Najlepiej sprawdzi się symetria, monochromatyczność, gładkość, geometria, naturalne materiały, elegancja.

W łazience urządzonej w stylu minimalistycznym rządzą jasne kolory takie jak biele, szarości, beże. Nie można zapomnieć też o barwach ziemi i organicznych kolorach. Czarne dodatki również się sprawdzą, wprowadzą do wnętrza elegancję. Postawić powinno się na surowce takie jak beton, kamień, szkło, metal, ceramika i drewno. Z materiałów wykończeniowych godne polecenia są płytki drewnopodobne, strukturalne, z geometrycznym wzorem, heksagonalne. Wspaniale odnajdzie się także kamień dekoracyjny i beton architektoniczny lub płytki imitujące ten materiał.

Czas na wyposażenie

Wyposażenie do łazienki w stylu minimalistycznym powinno opierać się na prostych konstrukcjach, bez zbędnych zdobień. Gładkość, powtarzalność kształtów i modułowość będzie idealnym wyborem. Godne polecenia są meble pozbawione klasycznych rączek, sprytnie ukryte lub otwierane na dotyk oraz podwieszane miski WC i bidety. Do tego przydadzą się umywalki stawiane na blacie lub z szafką podumywalkową, do której schowamy kosmetyki i przybory łazienkowe. Z armatury można wybrać baterie łazienkowe nowoczesne (np. bateria prysznicowa z deszczownicą, natryskiem oraz kranem), cylindryczne i wolnostojące. W minimalistycznej łazience idealnie sprawdza się bateria prysznicowa i deszczownica zamiast klasycznej wanny i brodzika. Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez długich kąpieli z bąbelkami, można zdecydować się na wannę wolnostojącą o prostym kształcie lub taką pod zabudowę. Więcej propozycji znajdziesz w kategorii moduły peryferyjne.

Trudno byłoby wyobrazić sobie łazienkę bez luster. Najlepiej sprawdzą się wyposażone w nie szafki, dzięki czemu uzyskamy dodatkowe miejsce do pomieszczenia swoich podręcznych przedmiotów. Pozwoli to na optymalne zagospodarowanie wnętrza. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu łazienki. W przypadku tej urządzonej w stylu minimalistycznym najlepiej sprawdzają się nowoczesne listwy LED, kinkiety, designerskie lampy sufitowe. Potrzebować będziemy zarówno mocniejszego światła podczas wykonywania różnych czynności pielęgnacyjnych, jak i takiego bardziej nastrojowego, sprzyjającego odprężeniu. Na koniec można przejść do rożnego typu akcesoriów łazienkowych typu pojemniki na mydło, wieszaki, uchwyty na papier itd. Należy je dopasować stylem do pozostałych elementów wyposażenia, aby uzyskać spójną całość aranżacyjną.

Jak urządzić minimalistyczną łazienkę?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego