Jak wybrać odpowiednie miejsce do nurkowania?

Wyjazd nad morze lub ocean to świetna okazja to spróbowania swoich sił w nurkowaniu! Taka podwodna przygoda jest naprawdę niezwykle ekscytująca. Co więcej, nurkowanie może odbywać się na wiele sposobów. Nawet amatorzy mogą spróbować i to bez większego przygotowania! Oczywiście wszystko zależy od tego, gdzie będziemy pływać. Dlatego też warto najpierw wybrać odpowiednie miejsce do nurkowania. Jednak co to właściwie znaczy? Jak miejsce będzie odpowiednie? W naszym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje! Oto rodzaje nurkowania oraz najlepsze miejsca, gdzie zobaczysz najpiękniejsze rafy koralowe!

Jak zacząć nurkowanie? Sprzęt i rodzaje

Podstawowo rozróżnia się nurkowanie oraz snorkeling. Pomiędzy tymi dwoma typami jest kilka różnic. Nurkowanie może być w pełni profesjonalne, czyli z butlą tlenową i całym ekwipunkiem. Z kolei snorkeling uprawia się z prostymi gadżetami lub z użyciem specjalnej maski. Od kilku lat maska pełnotwarzowa jest prawdziwym hitem! Zamiast okularów z zakrytym nosem i osobną rurką dostajemy maskę zakrywającą całą twarz, z której wychodzi rurka. Maska daje bardzo dużą swobodę i jest wygodna. Jednak nie musimy koniecznie jej posiadać, aby móc uprawiać snorkeling. Wystarczą w zupełności płetwy, klasyczna maska oraz rurka!

Jeśli chcemy spróbować poważniejszego nurkowania, to musimy robić to w obecności wykwalifikowanych osób. Mowa tu o instruktorach, którzy powiedzą nam wszystko na temat tej aktywności. Dodatkowo musimy wypożyczyć odpowiedni sprzęt oraz wypłynąć na głębsze może. Zwykle możemy skorzystać ze zorganizowanej wyprawy na takie nurkowanie razem z profesjonalnymi nurkami. Świetna zabawa i doświadczenie! Sprzęt do nurkowania dla początkujących – co kupić? opisaliśmy też dokładniej w innym wpisie blogowym, zachęcamy do lektury.

Gdzie znaleźć odpowiednie miejsce do nurkowania?

Nurkujemy po to, aby odkryć, co kryje się pod taflą wody. Jesteśmy spragnieni pięknej rafy koralowej, cudownych okazów ryb i krystalicznie czystej morskiej toni. Na świecie jest kilka naprawdę wartych zobaczenia miejsc. To właśnie tam warto wybrać się na nurkowanie!

Zacznijmy od brazylijskiego Fernando de Noronha. Mamy tutaj aż 7000 kilometrów linii brzegowej! W Brazylii będziemy mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych gatunków, a także możemy popływać z żółwiami i delfinami. W wielu miejscach przy wybrzeżu znajdują się wraki statków – to również gratka dla zapalonych nurków. Brazylia stawia na bezpieczne i odpowiedzialne podziwianie rafy, dlatego otwiera parki wodne oraz sanktuaria. W tych strefach można oddawać się nurkowej pasji!

Jeśli chcesz przeżyć coś niesamowitego, to udaj się do zimnych wód Kanady! Tutaj pod taflą ukryte są nietuzinkowe okazy dawnej rafy koralowej. Oprócz niej możemy podziwiać lasy i wąwozy! Nie jest to często spotykane, a w Kanadzie możemy tego doświadczyć! Do wyboru są także wraki statków!

Teraz coś bliżej Polski i bardziej dostępny kierunek, a mianowicie Egipt. Tutaj w Morzu Czerwonym mamy do zobaczenia masę pięknych, tropikalnych raf koralowych. Możemy spotkać tu olśniewające gatunki ryb i tętniące życiem, kolorowe ukwiały i wiele innych! To miejsce do nurkowania jest popularne, ale jednocześnie wycieczka tu nie nadwyręży mocno naszego budżetu.

 Odkryj podwodny świat!

Te miejsca do nurkowania to tylko kilka z dostępnych opcji. Możemy wybrać się w różne zakątki świata i odkrywać coraz to piękniejsze i bardziej zachwycające rafy koralowe. Wiele osób tak właśnie odnajduje swoją pasję do sportów wodnych. Kto raz spróbuje nurkowania, ten nie będzie miał dość!

Jak wybrać odpowiednie miejsce do nurkowania?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego