Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą w podróży?

Obecnie nie trzeba odkładać latami na wymarzoną wycieczkę, bo podróżowanie może być naprawdę tanie. Gorzej jednak bywa z osobami trzecimi, które pragną wejść w posiadanie naszej własności. Bolączką turystów są kradzieże i to nagminne, szczególnie w niektórych krajach. Bardzo łatwo o zniknięcie naszego mienia, często nie będąc tego nawet świadomym. Czasami wystarczą dosłownie sekundy, aby pożegnać się ze swoim portfelem, plecakiem czy torebką. Zachowanie ostrożności to podstawa, warto też wyposażyć się w dodatkowe zabezpieczenia, chociażby w kompaktowy plecak antykradzieżowy.

Skuteczne sposoby na zabezpieczanie bagażu podczas podróży

Przebywanie w zatłoczonych miejscach jest bardzo ryzykowne, bo łatwo wtedy o zostanie ofiarą złodzieja, szczególnie w zupełnie obcym miejscu, za granicą. Kieszonkowców niestety nie brakuje, dlatego trzeba uważać w tłoku. Lepiej nie zostawiać swoich rzeczy bez opieki, a poruszając się na rowerze nie trzymajmy cennych rzeczy w koszyku. Warto też wyposażyć się w plecak z ochronną siatką, unikać pustych alejek, nie trzymać całej gotówki w jednym miejscu. Nie sprawdzą się zwykłe torebki na szyję ani nerki, ale świetnym pomysłem będzie skrytka w pasku do spodni. Nie należy afiszować się z pieniędzmi ani eksponować drogiego sprzętu. Karygodne jest trzymanie portfela w tylnej kieszeni i wieszanie kurtki na oparciu krzesła. Dokumenty i pieniądze powinno się przechowywać oddzielnie, aby w razie kradzieży nie stracić dosłownie wszystkiego.

Jeśli zamki w suwakach w plecaku mają wystarczająco duże oczka, można dopiąć odpowiednio dopasowaną kłódkę na szyfr. Alternatywą będzie pasek na szyfr, którym należy mocno ścisnąć torbę. Poziom ochrony zwiększymy, zamykając wszystkie zamki i zapięcia dodatkowo na karabinki, co stanowi kolejne utrudnienie dla złodzieja. Zasada jest taka, ze im dostęp do naszego bagażu będzie bardziej utrudniony, tym istnieją większe szanse na zniechęcenie potencjalnych złodziei. Dla niech liczy się czas, nie chcą zostać przyłapani, dlatego stawiają na łatwy łup. Idealne sprawdzą się wobec tego plecaki antykradzieżowe z wplecionymi linkami stalowymi w całym korpusie, paskiem odpornym na przecięcia.

Przyda się także mały lokalizator typu notiOne, który ukrywa się pomiędzy rzeczami lub w kieszeni plecaka, dzięki któremu na bieżąco możemy śledzić lokalizację swojego bagażu – urządzenie komunikuje się z telefonem, wystarczy mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację. Warto sprawdzić, jakie ma dany plecak antykradzieżowy opinie, bo to użytkownicy wiedzą najlepiej, jak sprawdza się w praktyce i czy rzeczywiście warto w niego zainwestować.

Plecaki turystyczne ranking – czym kierować się przy wyborze?

Jeśli chcemy, aby zwartość naszego plecaka była należycie chroniona, warto od razu zainwestować w model antykradzieżowy. Został stworzony z myślą o osobach podróżujących, których mienie narażone jest na kradzież. Ma on różne dodatkowe wzmocnienia, liczne zabezpieczenia i patenty, paski i zaczepy odporne na przecięcie. Dokumenty i pieniądze można zabezpieczyć przed kradzieżą, nosząc je w saszetce związanej na szyi i noszonej pod ubraniem, co ograniczy do niej dostęp potencjalnemu złodziejowi. Nawet jeśli dojdzie do przecięcia linki na szyi, saszetka pozostanie bezpieczna pod koszulką/bluzą. Sprawdzi się także trzymanie gotówki w specjalnym pasku ze schowkiem.

Najlepiej będzie kupić Duży Plecak Turystyczny FLAMEHORSE 50l lub innej marki specjalizującej się w produkcji modeli antykradzieżowych, które sięgają po sprawdzone rozwiązania. Mile widziane będą wszelkiego typu klipsy i karabinki pozwalajcie na szybkie przypięcie torby do czegokolwiek i kiedykolwiek. Przy większym bagażu sprawdzi się specjalna siatka stalowa, którą zakryje całą torbę. Dodatkowy pas z szyfrem do walizki również zwiększy bezpieczeństwo. To samo dotyczy pasków odpornych na przecięcia z rdzeniem wykonanym ze stali nierdzewnej. Dobrym rozwiązaniem są też specjalne panele z siatką ochronną, wykorzystywane w miejsca podatne na ataki złodziei i samoblokujące się suwaki. Jeśli nie chcemy, aby z nasza karta została zeskanowana w celu kradzieży czy tożsamości, warto wybrać plecak wyposażony w technologię RFID. Odpowiedni plecak turystyczny powinien być wyposażony w solidny zamek TSA. Temat opisujemy szerzej we wpisie Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka turystycznego?

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą w podróży?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego