Jakie łańcuchy śniegowe kupić?

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią opady śniegu, błoto, lód i utrudnienia na drogach. Każdy świadomy i dbający o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników drogowych kierowca wie, że nieodzownym wówczas elementem są łańcuchy śniegowe. W najnowszym wpisie blogowym podpowiadamy, jakie łańcuchy śniegowe kupić, czym kierować się podczas wyboru oraz jak ich używać.

Jakie łańcuchy śniegowe? O różnych rodzajach

Jakie łańcuchy śniegowe są dostępne w ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych? Na rynku są dostępne mocno zróżnicowane propozycje. Najczęściej w eksperckich artykułach można się spotkać z następującą klasyfikacją łańcuchów śniegowych:

  • tradycyjne, czyli stalowe,
  • tekstylne,  nazywane także skarpetami śniegowymi
  • typu Spikes Spider z adapterem na felgę

Nowością są łańcuchy śniegowe w spray’u. Taki środek – najczęściej na bazie żywicy – nakłada się obficie na koła, dzięki czemu przyczepność na śliskich nawierzchniach, lodzie, deszczu ze śniegiem i śnieżnych drogach wzrasta nawet do 300%. Jednak takie nowinki lepiej traktować z przymrużeniem oka.

Łańcuchy śniegowe – jakie wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad tematem łańcuchów śniegowych i tym jakie wybrać, to już spieszymy z wyjaśnieniem. Najlepszy, najsolidniejszy i najtrwalszy wybór na niejeden sezon zimowy to łańcuchy stalowe – właśnie takie uniwersalne łańcuchy śniegowe na koła trafiły do naszej oferty. Na trudną, ośnieżoną nawierzchnię i wilgoć łańcuchy z tego komponentu sprawdzają się po prostu najlepiej. Próżno szukać na półkach sklepów z akcesoriami samochodowymi czegoś, co gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze. Polecamy zapoznanie się z naszą ofertą i wygodne zakupy online o dogodnej porze.

Jak dobrać łańcuchy śniegowe? Użyteczne wskazówki

Najważniejsza rada, jak dobrać łańcuchy śniegowe, to w dopasowaniu do rozmiaru opon. Producenci łańcuchów proponują niemałą elastyczność w zastosowaniu swoich produktów, by jeden produkt można było montować na felgi w zakresie kilku rozmiarów opon. Inna niezwykle wygodna opcja to uniwersalne łańcuchy śniegowe, a dokładnie takie znajdują się w naszym asortymencie. Produkt ten pasuje do opon o rozmiarach 175 do 265.

Łańcuchy śniegowe – kiedy używać?

Łańcuchy śniegowe – kiedy używać? W Polsce wyłącznie wtedy, kiedy drogi są pokryte śniegiem. Jeżdżenie w nich po nieośnieżonej asfaltowej nawierzchni stanowi wykroczenie i może być nawet ukarane mandatem. Wybierając się za granicę warto sprawdzić, jakie są przepisy w danym państwie.

Czy łańcuchy są obowiązkowe w Polsce?

Przepisy dość jasno określają, w jakich sytuacjach można sobie pozwolić na jazdę z autem z zamontowanymi łańcuchami śniegowymi. Kiedy jest to dozwolone? Wyłącznie na ośnieżonych bądź oblodzonych nawierzchniach. Czy gdzieś są obowiązkowe? Tak, ale wyłącznie w obszarach górskich na odpowiednio oznakowanych drogach. Można stosować jedynie na drogach pokrytych śniegiem bądź lodem.

Alternatywa dla łańcuchów

Czy istnieje jakaś alternatywa dla łańcuchów śniegowych? Kolcowanie opon. Jednak warto od razu dodać, że jazda na takich oponach w naszym kraju jest nielegalna. Inna, legalna alternatywa to opaski na koła.

Jakie łańcuchy śniegowe kupić?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego