Kupno roweru – jaki rower do 2000 złotych?

Stając przed wyborem roweru mamy nie lada zagwozdkę. Jaki model wybrać? I ile powinien on kosztować? Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w tym temacie mogą być naprawdę zagubione. Warto więc poznać najlepsze propozycje w danym przedziale cenowym. Dzięki takiej informacji łatwo zorientujesz się, jakie parametry są w zasięgu Twojej ręki i na co możesz się zdecydować. Dziś zajmiemy się kwestią, jaki rower do 2000 złotych najlepiej wybrać? Oto nasze propozycje! Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie!

Rower miejski do 2000 złotych

Przy tym modelu, budżet 2000 złotych pozwala na naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Ta grupa nie ma zbyt zaawansowanych przerzutek lub wymagającej budowy. Rower miejski służy do jazdy po dość różnych nawierzchniach, w sprzyjających warunkach. Nie uprawia się na nim jazdy wyczynowej lub wyścigowej. Jednak posiadając 2000 złotych budżetu możemy postawić na lepszy model pod względem wagowym i technicznym. Warto wybrać wtedy rower o aluminiowej ramie. Jest ona lekka, ale bardzo wytrzymała. Dodatkowo zwróć uwagę na ilość przerzutek oraz ich typ. Przy tak dużym budżecie spokojnie możesz pozwolić sobie na kilkubiegowe napędy.

Rower górski do 2000 złotych

W tym temacie 2000 złotych to również dość okazały budżet. Jednak rower górski jest już znacznie bardziej wymagający. W końcu jego użytkowanie zdecydowanie różni się od miejskiego modelu. Tak zwane „górale” są często używane jako nowoczesne rowery wielozadaniowe. Dlatego powinniśmy postawić na naprawdę wysoką jakość i dobre warunki techniczne. Rower górski wymaga także dobrania odpowiedniej ramy. Zwykle stawia się na modele 27,5 lub 29 cala. Jednak ten drugi rozmiar jest spotykany zdecydowanie rzadziej. Kolejna ważna kwestia w rowerach górskich to amortyzacja. Warto postawić na jeden, przedni amortyzator. Przynajmniej w tej grupie cenowej.

Rower trekkingowy do 2000 złotych

Kolejny typ to rower trekkingowy. Taki model jest jednym z najpopularniejszych na rynku. Wszystko za sprawą swojej uniwersalności. Można go używać rekreacyjnie, ale także jako rower na długie trasy. Dlatego zastanawiając się, jaki rower do 2000 kupić, postaw na trekkingowy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? W tym budżecie dostaniemy podstawowy, ale dobrej jakości osprzęt do roweru. Warto postawić na znane firmy, które słyną ze swojej jakości. Będziemy mieć wtedy pewność, że nie zawiedziemy się na wybranej marce. Rower trekkingowy jest uniwersalny, dlatego jego wielkość, typ opon oraz biegi powinniśmy dostosować do swoich potrzeb.

Jaki rower do 2000 złotych kupić?

To już wszystko, co mamy Wam do przekazania w tym artykule. Mamy nadzieje, że z podanych propozycji wybierzecie coś dla siebie! Wszystkie trzy typy rowerów są przeznaczone do innego typu jazdy. Możesz więc łatwo sprawdzić, który z nich najlepiej Ci odpowiada! Wszystko to w budżecie do 2000 złotych. Da się? Da się! Teraz już wiesz, jaki rower do 2000 złotych kupić!

Kupno roweru – jaki rower do 2000 złotych?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego