Najmodniejsze lampy wiszące nad stół do kuchni i jadalni

Lampy wiszące to doskonały sposób na dodanie we wnętrzach punktowego światła i doświetlenie miejsc, którym tego brakuje. Tego rodzaju oświetlenie jest chętnie wybierane przede wszystkim do kuchni i jadalni. Dlaczego? W polskim budownictwie te pomieszczenia mają niewielki metraż i każdy centymetr powierzchni jest tam na wagę złota. Lampy wiszące do kuchni lub jadalni nie zajmują wiele miejsca, bo wiesza się je na suficie.

Dlaczego warto wybrać lampy wiszące? 

Lampy wiszące to idealna opcja do pomieszczeń o niewielkim metrażu, gdzie każdy skrawek przestrzeni jest na wagę złota. Kolejny ich atut to fakt, że można je zamontować wszędzie tam, gdzie są małe dzieci lub zwierzęta – ich rączki lub niszczycielskie łapki nie dosięgną prawie do sufitu. Dlaczego jeszcze warto wybrać lampy wiszące? Ich rodzajów i stylów jest wprost nieograniczona liczba. W naszej ofercie obecnie znajdują się propozycje utrzymane w duchu nowoczesnego, nowojorskiego loftu. Doskonale odnajdą się w pomieszczeniach urządzanych w stylu modernistycznym i minimalistycznym.

Kolejne atuty lamp wiszących – obok aspektu estetyki i dekoracyjności – to łatwość w czyszczeniu. Regulowana długość, wynosząca w modelach z naszej oferty maksymalnie do 120 centymetrów, usprawnia domowe porządki. Nie trzeba się wspinać na drabinę lub krzesło, by je przetrzeć. Inna zaleta lamp wiszących to ich wielofukcyjność – mogą służyć za główne źródło światła lub też dodatkowe oświetlenie, uruchamiane po zmroku lub w porze wspólnych posiłków. Lampy wiszące występują w przeróżnych wariantach – np. pojedynczej lampy lub składającej się z 3 lamp (np. Żyrandol PIRAMID NORDIC – 3 Sztuki lub Lampa Wisząca OVAL NORDIC – 3 Lampy). Ich liczbę oraz moc warto dopasować do swoich potrzeb oraz pożądanego poziomu oświetlenia danego pomieszczenia.

Lampy wiszące i ich największe zalety

Lampy wiszące z naszej oferty, znajdujące się w kategorii Dom i ogród, posiadają wiele zalet, które przemawiają za tym, by sięgnąć właśnie po nie – w charakterze głównego lub dodatkowego oświetlenia różnego rodzaju pomieszczeń:

–   wysoka jakość wykonania, gwarantuje bezawaryjne użytkowanie przez lata

–   starannie dobrane materiały konstrukcji lamp wiszących – metal malowany proszkowo – lampy wiszące stanowią kompletny zestaw, zawierający wszystko, co niezbędne (elementy konstrukcyjne, żarówki itp)

–   możliwość regulacji ich długości – maksymalnie do 1,2 m

–   w pełni złożone, co oznacza, że nie trzeba ich samodzielnie składać lub montować, bo są gotowe do powieszenia na suficie

Lampy wiszące do kuchni

Lampy wiszące do kuchni to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. W nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach takie lampy pojawiają się nad wyspą, gdzie przygotowuje się posiłki. Nie w każdej kuchni jest miejsce na wyspę – szczególnie w malutkich pomieszczeniach w bloku lub w salonie połączonym z aneksem kuchennym. Aranżując niewielkie pokoje, wiele osób zapomina, by maksymalnie wykorzystać sufit – lampy wiszące do kuchni to dobra opcja, bo nie zabierają cennej przestrzeni.

Lampy wiszące do jadalni

Nie tylko kuchnia – lampy wiszące do jadalni to także popularny pomysł na oświetlenie lub doświetlenie tego pomieszczenia. W tym miejscu warto dodać, że nie każde mieszkanie posiada osobną jadalnię, jednak nawet na małym metrażu w bloku można wydzielić – np. z dużej kuchni czy salonu – kącik do wspólnego spożywania posiłków. Osobne oświetlenie – np. w postaci pojedynczej lub potrójnej lampy wiszącej – zaakcentuje, że jest to osobna strefa.

Lampy wiszące do innych pomieszczeń

Lampy wiszące do także opcja do innych niż kuchnia czy jadalnia pomieszczeń. Salon, łazienka, gabinet czy pokój nastolatka – opcji jest wprost nieograniczona liczba. Również w pomieszczeniach komercyjnych: restauracjach, barach, kawiarniach, gabinetach kosmetycznych czy wnętrzach hotelu lampy wiszące odnajdą się doskonale.

Najmodniejsze lampy wiszące nad stół do kuchni i jadalni

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego