Przydatne akcesoria do pracy zdalnej

Wiele firm już przed pandemią oferowało swoim pracownikom pracę – częściowo lub całkowicie – w modelu zdalnym. Pandemia koronawirusa zmieniła wiele, w tym w dużej mierze także rynek pracy. Spora część pracowników już ponad rok temu przeniosło się do pracy z domów. Zatrudnione w tym czasie nowe osoby także były wdrażane w swoje stanowiska w ten sposób. Dziś już mało kto wyobraża sobie powrót do biura. Przedstawiamy listę rzeczy, które umilą home office i usprawnią pracę.

Niezbędne akcesoria do pracy zdalnej

Praca zdalna powinna odbywać się w odpowiednich i komfortowych warunkach. By mieszkanie czy dom nie kojarzyły się z pracą, warto zorganizować osobny, niekojarzący się z odpoczynkiem i snem, kącik. Jest to niezwykle ważne, by oddzielić te 2 obszary życia: prywatny i firmowy. Nie każdy ma warunki i osobny pokój na biuro, na szczęście nawet w obrębie jednego, niewielkiego pokoju da się wydzielić dwie odrębne strefy.

Podstawa, by praca z domu była bezpieczna i przyjemna, to zorganizowanie sobie odpowiedniego stanowiska. Nadal wiele osób pracuje w warunkach, które pozostawiają wiele do życzenia, bo zakładali oni, że to tylko chwilowe – na 2 tygodnie czy miesiąc. O pracy z domu przy dziecięcym biurku czy stoliku w kuchni krąży wiele legend i anegdot, a – jak wiadomo – w każdej plotce jest ziarnko prawdy. Dlatego też najważniejsze i niezbędne akcesoria do pracy zdalnej to meble, czyli biurko i krzesło, odpowiednie oświetlenie, a także dobrze działające internetowe łącze oraz sprawny komputer. W przypadku osób z wadą wzroku, nieocenioną pomocą będą okulary z antyrefleksem oraz powłoką blokującą niebieskie światło.

Według zapisów znajdujących się w Kodeksie pracy każdy pracodawca jest zobowiązany do ochrony zdrowia i życia pracowników oraz zapewniania mu komfortowych i higienicznych warunków (odpowiedniego poziomu oświetlenia, minimalnej powierzchni przypadającej na każdego pracownika itp). Czy te przepisy obowiązują także w modelu pracy zdalnej? Tak, również home office nie zwalnia z konieczności zapewnienia pracownikom biurka i krzesła spełniającego wymagania ergonomii.

Praca zdalna – gadżety, które ułatwią pracę

Praca zdalna – jakie gadżety z naszej oferty ułatwią i uprzyjemnią pracę? Polecamy m.in. wiszące lampy, którymi można doświetlić konkretny obszar pokoju. Inna propozycja to przenośny nawilżacz powietrza – idealny dla alergików, astmatyków i osób podatnych na infekcje górnych dróg oddechowych. Problem zbyt suchego powietrza dotyka wiele mieszkań – nie tylko w okresie grzewczym, ale także w innych miesiącach. To niewielkie urządzenie – przenośny nawilżacz powietrza – jest zasilany na kabel USB i waży zaledwie 145 gramów, dzięki temu łatwo go przenosić do swojego wirtualnego biura.

A po pracy zdalnej

Oferujemy głośnik renomowanej marki Xiaomi, idealny do większości modeli telewizorów dostępnych na rynku. Można zorganizować sobie po pracy seans w domowym zaciszu z dobrą jakością dźwięku, co wzmocni filmowe lub serialowe doznania. W naszym asortymencie znajduje się m.in. Sound Bar Xiaomi Redmi Bluetooth. Produkt ten wygląda nowocześnie, działa bezprzewodowo na Bluetooth. Idealnym zestawem z tym głośnikiem będzie przenośny rzutnik miniprojektor full HF M6. Propozycja ta wyróżnia się małym i poręcznym rozmiarem oraz wagą (2,3 kg), a także wysoką jakością obrazu, doskonałym kontrastem i jasnością. Po pracy zdalnej warto też zadbać o kondycję – pomoże w tym bieżnia domowa Runtech Running Pro 2. Odrobina ruchu po wielu godzinach spędzonych przed ekranem komputera rozrusza zastane mięśnie i kręgosłup, a także zapewni dobre samopoczucie i zachowanie dobrej sylwetki.

Polecamy także nowości w naszym asortymencie – Grzejnik konwektorowy lub Grzejnik Xiaomi MI Smart Space Heater S

Przydatne akcesoria do pracy zdalnej

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego