Przydatne gadżety dla mamy i dziecka

Zakup niezbędnego dla malucha wyposażenia potrafi spędzać sen z powiek jego rodzicom. Co jest potrzebne, a co można sobie odpuścić? Bez czego absolutnie nie przetrwamy z niemowlęciem? Na te pytania muszą odpowiadać sobie przyszli rodzice. Jednym z elementów wyposażenia, który z pewnością okaże się przydatny, a mamie zapewni możliwość odetchnięcia, przygotowania posiłku czy skorzystania spokojnie z łazienki – jest leżaczek bujaczek.

Jak działa leżaczek bujaczek?

Jest to niewielki fotelik, dostosowany do wymiarów malucha, najczęściej zawierający dodatkowe wkładki dla wygody malucha. Wsadzone do niego dziecko może zająć się zawieszonymi zabawkami (w przypadku najmłodszych malców – po prostu się im przyglądać, a w przypadku nieco starszych niemowląt – bawić się nimi i trącać), a także korzystać z uroków automatycznego bujania.

Niemowlęta uwielbiają ruch kołyszący z bardzo prostej przyczyny: kojarzy im się on z ruchami mamy i lekkim bujaniem, jakie odczuwały w brzuchu. Dostosowane do jego preferencji kołysanie w bujaczku leżaczku może zapewnić sen malcowi nawet w gdy ma zły dzień, na przykład związany z bolesnym ząbkowaniem.

Od kiedy bujaczek leżaczek?

Leżaczek bujaczek można używać właściwie od urodzenia. Dzięki specjalnym wkładkom urządzenie może być bezpiecznie stosowane już u noworodków bez ryzyka powstania jakichkolwiek urazów. Malec jest ułożony komfortowo i bezpiecznie, a delikatne bujanie, jakie odczuwa, zapewnia mu dużą wygodę.

Dzięki szerokim możliwościom związanym z wykorzystaniem bujaczka, a także jego niewielką masą, można na przykład ustawić go na kuchennym blacie podczas przygotowywania posiłku. To pozwoli malcowi obserwować, co robi rodzic, a dorosłemu – mieć maleństwo na oku.

Bujaczek leżaczek – jaki kupić?

Najważniejsze jest, by był on dobrej jakości. To kwestia nadrzędna, bowiem gwarantuje bezpieczeństwo dziecku. Dlatego też należy zwrócić baczną uwagę na kwestie związane z jakością jego wykonania – tak, by nie tylko posłużył przez długi czas, ale również (a może przede wszystkim) zapewnił bezpieczeństwo.

Kolejną, bardzo istotną kwestią, jest dopuszczalna waga dziecka. O ile rodzice drobnych niemowląt nie muszą się martwić – bowiem ich maluchy zmieszczą się do każdego urządzenia, to nieco większe noworodki i niemowlaki wymagają rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Dlatego też jeśli wiemy, że dziecko potencjalnie sporo urośnie w nadchodzących tygodniach (na przykład ze względu na wysoką wagę w USG, dużą masę urodzeniową lub przez wzgląd na predyspozycje po rodzicach) – warto zdecydować się na model z wyższą niż standardowa dopuszczalną masą.

Bujaczek leżaczek opinie – czy warto zwracać na nie uwagę?

Jak najbardziej, jednak czytając wypowiedzi innych rodziców, weźmy pod uwagę, że każdy patrzy na urządzenie przez pryzmat własnego malucha. Przykład? Jeśli w internecie znajdujemy opinię, że bujaczek nie spełnia swojej roli, bo malec nie chce w nim siedzieć – to wypowiada się wyłącznie o swoim dziecku.

Dlatego też zawsze warto poczytać o wadach i zaletach konkretnych modeli w oczach innych rodziców, jednak biorąc pod uwagę subiektywizm tych wypowiedzi.

Przydatne gadżety dla mamy i dziecka

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego