Skuteczne metody odśnieżania podwórka

Chociaż opady śniegu w trakcie ostatnich zim nie należały do zbyt obfitych, zawsze warto mieć w pogotowiu odpowiednie narzędzia, z którymi można szybko pozbyć się nadmiaru białego puchu na chodniku, placu i podjeździe. Jak skutecznie odśnieżać podwórko? Oto sprawdzone metody, które warto poznać!

Zwykła łopata do śniegu – ekonomiczny wybór

W sklepach można znaleźć różne rodzaje łopat do śniegu. Najprostsza łopata do odśnieżania wykonana jest z plastikowej łyżki – szufli i wykończona drewnianym styliskiem. Można kupić ją już za kilkanaście złotych. To najczęstszy wybór wśród klientów.

W sprzedaży można znaleźć także modele z szeroką łyżką przypominającą pług do śniegu. Lepsze modele mogą mieć też aluminiowe łyżki, które są bardziej odporne na złamania niż te wykonane z plastiku. Taka łopata do odśnieżania będzie jednak kilkukrotnie droższa niż model ekonomiczny.

Łopata do śniegu na kółkach – sposób na proste odśnieżanie podwórka

Zwykła łopata do odśnieżania nie jest jednak zbyt komfortowa w użyciu. Śnieg trzeba podnieść i przenieść w inne miejsce, co jest męczące i czasochłonne. Alternatywa to łopata na kółkach, która ułatwia i przyspiesza odśnieżanie podwórka.

Taka łopata do śniegu na kółkach opinie ma naprawdę zachęcające – użytkownicy doceniają taki sprzęt przede wszystkim ze względu na jego wygodę użytkowania. Duże koła wyposażone w gumowe opony powodują, że łopata działa jak pług śnieżny. Nie trzeba wtedy jej podnosić, aby przepchnąć śnieg w odpowiednie miejsce.

Zainteresowanych zakupem sprzętu jak łopata do śniegu na kółkach cena także pozytywnie zaskoczy. Za tego typu produkt trzeba będzie zapłacić około 250 złotych. Chociaż jest ona droższa niż zwykłe łopaty do śniegu, to jednak solidne wykonanie oraz prosta obsługa powodują, że stanowi ona sprawdzony zakup na lata.

Skuwacz do lodu – szybkie rozwiązanie śliskiego problemu

Gdy podwórko jest skute lodem, najlepszym pomocnikiem będzie skuwacz do lodu, który określany jest także jako zbijak. To narzędzie zakończone ostrym elementem z blachy, z trzonem podobnym do łopaty. Taka solidna broń szybko poradzi sobie nawet z grubą warstwą śliskiego lodu.

Skuwacz wbija się w lodową warstwę i lekko nim porusza, aby ją rozluźnić. Rozbity lód można następnie przenieść szpadlem w inne miejsce, by nie przeszkadzał w przejściu lub przejechaniu samochodem.

Uwaga na sól drogową – niszczy rośliny i kostki brukowe

Na chodnikach i ulicach powszechnie stosuje się sól drogową. Popularny chlorek sodu rozpuszcza lód i śnieg, dlatego mozolne odśnieżanie nie jest wtedy konieczne. Czy taka metoda sprawdzi się również na podwórku?

Chociaż sól drogowa rzeczywiście jest skuteczna, lepiej z niej zrezygnować. Nie tylko może ona spowodować pogorszenie stanu roślinności, gdy przeniknie do gleby, ale również sprzyja niszczeniu nawierzchni z kostek brukowych.

Wobec tego, aby odśnieżanie zimą nie było czasochłonne, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria z kategorii wyposażenie domu. np. dobrą łopatę do odśnieżania, na przykład w model na kółkach, a także w skuwacz do lodu. Taki duet pozwoli na szybkie pozbycie się śniegu i lodu z podwórka.

Zobacz także: Sposoby na wyczyszczenie klimatyzatora

Skuteczne metody odśnieżania podwórka

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego