Sposoby na ból pleców

Ból pleców to przypadłość nie tylko seniorów, ale coraz młodszych osób. Prowadzenie siedzącego trybu życia tylko pogarsza problem, rośnie odsetek osób borykających się ze zwyrodnieniami i różnymi schorzeniami kręgosłupa. Towarzyszy temu niestety ból, który obniża jakość życia i potrafi dać się mocno we znaki. Odcinek lędźwiowy każdego dnia narażany jest na wiele niekorzystnych czynników, wystarczy nieprawidłowa postawa ciała czy poniesienia czegoś ciężkiego w niewłaściwy sposób, aby szybko odnotować nieprzyjemne objawy. Mamy tendencję do jak najszybszego uporania się z tego typu dolegliwościami, sięgając po tabletkę przeciwbólową. Problem pojawia się, gdy robimy to notorycznie i coraz częściej, dlatego podpowiadamy,  jak dbać o siebie na co dzieńJakie mamy alternatywne metody niwelowania bólu pleców?

Poznaj domowe sposoby na ból pleców

Ból pleców odbiera radość życia, ale chemiczną tabletkę przeciwbólową warto traktować jako ostateczność, a nie sięgać po nią jak po cukierka. Jest wiele alternatywnych rozwiązań, które pozwalają na zniwelowanie w części lub całkowicie dolegliwości bólowe. Kluczowe będzie oczywiście znalezienie źródła problemu i wykluczenie go, ale warto mieć w zanadrzu też szereg skutecznych sposobów na uśmierzenie bólu pleców. Nieocenione okazują się być ćwiczenia rozciągające pomimo tego, że przy bólu pleców nie mamy większej ochoty na dodatkową aktywność fizyczną. Warto regularnie wykonywać konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie lędźwiowe, odciążające kręgosłup.

Kolejną pomocą będzie przyjemna kąpiel w wannie z gorącą wodą, co samo w sobie redukuje stan zapalny i ból. Dzieje się tak dlatego, że leżenie w ciepłej wodzie działa relaksująco, rozluźnia mięśnie. Będzie to świetną alternatywą dla maści rozgrzewających. Warto do wody dodać sól i olejek lawendowy, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty. Po zakończeniu kąpieli zaleca się położyć do łóżka w pozycji na wznak, aby pożegnać się z bólem pleców. Można również zrobić sobie rozgrzewający kompres z foli spożywczej i gazy lub posiłkować się termoforem z gorącą wodą. Okazuje się, że zimno także działa przeciwbólowo, więc przydadzą się okłady z lodu, które działają podobnie jak maść chłodząca. Niezastąpiona będzie również wizyta u fizjoterapeuty, który dobierze odpowiednie zabiegi do wykonywania w warunkach domowych.

Polecamy sprawdzić, co znajduje się w naszej aktualnej ofercie w kategorii Zdrowie i znaleźć tam coś dla siebie lub bliskich.

Jak jeszcze można ulżyć sobie w cierpieniu?

Przy problemie z bolącymi plecami nieocenione okazuje się być urządzenie medyczne w postaci masażera. Te uniwersalne mogą być wykorzystywane na różne obszary ciała, wyposażone są w wielorakie nakładki, co pozwala na dopasowanie rodzaju i intensywności masażu do swoich bieżących potrzeb i preferencji. Zasada działania takiego masażera polega na naprzemiennym kurczeniu i rozkurczaniu mięśni, co skutkuje redukcją dolegliwości bólowych. Użytkownik może sterować siłą wibracji, uzyskać efekt odprężenia i odstresowania.

Mata masująca na łóżko to świetne rozwiązanie dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi ze strony pleców, ale nie tylko. Jest to skuteczne narzędzie do relaksacji, gdyż usprawnia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie. Taka mata działa na zasadzie akupresury, uciskając punkty na ciele, niwelując ból i napięcie mięśniowe. Nowoczesne maty posiadają nawet podgrzewanie, a jak wiadomo, ciepło przynosi ukojenie w przypadku bolących miejsc. Ten niepozorny gadżet skutecznie wspomaga leczenie stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa, przynosi ulgę po całym dniu pracy nadmiernie naprężonym mięśniom. W prosty i szybki sposób uzyskamy stan rozluźnienia i błogiego relaksu. Maty mogą być uciskowe, wałkujące, rozcierające, pobudzające, ugniatające czy rozgrzewające – dodatkowo wszystkie wymienione mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Warto zadbać rwniez o powietrze w mieszkaniu i zakupić oczyszczacz lub nawilżacz powietrza który może wspomóc dbanie o siebie.

Sposoby na ból pleców

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego