Aranżacja małego biura – inteligentne szkło

Wystrój pomieszczenia biurowego ma duże znaczenie nie tylko pod kątem estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności. Musi być wobec tego dobrze przemyślany, najlepiej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, których obecnie nie brakuje. Przykładem będzie inteligentne szkło, które idealnie sprawdza się w przypadku nowoczesnego biura. Można liczyć nie tylko na atrakcyjniejszą aranżację, ale też na lepsze oświetlenie i większe poczucie prywatności. Czas poznać największe korzyści inteligentnej folii okiennej i zastosować ją w miejscu pracy.

Inteligentne szkło w biurze – poznaj zalety tego rozwiązania

Inteligentne biuro to takie, gdzie można w prosty i szybki sposób dostosować panujące w nich warunki do aktualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Zapewnią to inteligentne folie okienne z możliwością regulowania ich transparentności. Wyposażone są one w technologię cyfrowego cieniowania. W nowoczesnych wnętrzach mile widziane są przeszklenia w każdej postaci, co nadaje im charakteru, poprawia estetykę i wprowadza elegancję. Niewidoczność zasilacza i okablowania jest dodatkowym atutem. W dowolnym momencie możliwe staje się zmienienie przezroczystej ściany czy okna w mleczną, co zwiększa komfort pracy i poufność. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się podczas słonecznych dni i poufnych spotkań biznesowych. Pozwala zaoszczędzić wydatki związane z klimatyzacją. Zaletą jest nie tylko ograniczenie nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń biurowych, ale też zatrzymywanie niekorzystnego promieniowania UV. Inteligenta folia jest łatwa do utrzymania w czystości, co wpływa korzystnie na higienę pracy. Nie osadzają się na niej drobiny kurzu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii wśród pracowników. Inteligentnymi foliami można pokryć dowolną powierzchnię szklaną, a jej montaż jest niezwykle prosty i szybki. Można zrobić to samodzielnie lub zdecydować się na pomoc specjalisty. Zaaranżowanie tej przestrzeni za pomocą akcesoriów biurowych, takich jak smart glass, stworzy pomieszczenie funkcjonalne i nowoczesna.

Aranżacja małego biura – inteligentna folia okienna

Transparentnością folii ochronnej można sterować na kilka sposobów – automatyką budynkową, pilotem, aplikacją mobilną lub asystentem głosowym. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru każdy może dobrać dla siebie optymalne rozwiązanie, dopasowane do potrzeb i preferencji. Miłośnikom tradycyjnych rozwiązań można polecić opcję z wyłącznikiem na ścianie, co pozwoli na wygodne i proste sterowanie przeszkleniami w biurze w postaci szyb, okien i ścianek działowych. Bez zmienienia swojego położenia można zdalnie sterować przejrzystością folii za pomocą niedużego pilota. Podobnie będzie w przypadku smartfona, na którym zainstaluje się dedykowaną aplikację do sterowania inteligentnym budynkiem. Przełączniki mają wbudowany moduł WiFi.

Inteligentna folia cena

Ceny inteligentnych folii okiennych są zróżnicowane, uzależnione od zastosowanych w nich rozwiązaniach technologicznych. Znaczenie ma także marka i wymiary. Metr kwadratowy elektrycznej folii okiennej to koszt rzędu 1100 złotych. Droższe są modele samoprzylepne w postaci gotowego arkuszu do montażu, wyposażone w elektrody. Można tutaj mówić o kwotach 1200-1300 złotych. Standardowa szerokość takich folii wynosi 120 i 150 cm a długość do 30 cm.

Zobacz także: Jak urządzić minimalistyczna łazienkę?.

Aranżacja małego biura - inteligentne szkło

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego