Jak urządzić małą łazienkę w bloku z prysznicem?

Zapewne większość z nas nie wyobraża sobie łazienki bez prysznica. Dla wielu jest to o wiele bardziej korzystne rozwiązanie niż wanna ze względu na czas i powierzchnię, jaką zajmuje. Mieszkania w blokach zazwyczaj nie są duże i ciężko je odpowiednio zaprojektować. Urządzenie łazienki tym bardziej nie należy do prostych zadań. Mała łazienka w bloku to ogromne wyzwanie dla amatora. Wykonanie takiego pomieszczenia zazwyczaj nie należy do niskich wydatków, więc lepiej przemyśleć wszystko kilka razy nim przejdziemy do realizacji. W tym artykule przybliżymy nieco ten temat i zainspirujemy do działania!

Funkcjonalne wnętrze małej łazienki w bloku

Często w internecie natkniemy się na mało korzystne rozwiązania tzw. patodeweloperki, gdzie łazienka nie może niestety pochwalić się swoją funkcjonalnością, a jedynie ośmieszyć. Pomieszczenie to powinno zostać w szczególności prawidłowo zaprojektowane, ze względu na rolę jaką pełni. Warto więc zaufać profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w tym temacie i wiedzą, jakich błędów lepiej nie popełniać. Brak odpowiedniego zagospodarowania będzie nam przeszkadzał każdego dnia. Funkcjonalność to podstawa każdego wnętrza. Dobór poszczególnych elementów nie tylko powinien współgrać estetycznie ale i pasować pod względem jakości materiałów, które w danym miejscu będą pełnić wyznaczone role. Przykładowo bardzo mała łazienka wymaga dobrego projektu, inaczej będzie dla nas problemem, a przecież sąsiad nie użyczy nam swojej.

Mała łazienka w bloku z prysznicem - nasze inspiracje

Podczas projektowania, zawodowcy posługują się sprawdzonymi trikami, sztuczkami które pomagają zatuszować problematyczne kwestie. Mała łazienka w bloku z prysznicem to przede wszystkim problem z wystarczającą powierzchni. Możemy ją powiększyć za pomocą płytek łazienkowych. Duże i jednolite płytki sprawiają wrażenie ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Warto podkreślić, że płytki te przeznaczone są do pomieszczeń o powierzchni minimum 5 metrów kwadratowych. Jednak mała łazienka w bloku z prysznicem nigdy nie jest aż tak mała, chyba że natkniemy się na prawdziwego patodewelopera. 

Ekskluzywna łazienka w dzisiejszych czasach charakteryzuje się minimalizmem. Jest ponadczasowa i funkcjonalna. Małe pomieszczenie to idealne pole do popisu. Wystarczy dobrać odpowiednie odgrodzenie, baterie prysznicowe i cieszyć się efektem pracy. Wszystko to powinno komponować się w spójną i jednolitą całość. Wybór elementów w sklepach jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.

Mała łazienka z prysznicem czy wanną - co zajmuje mniej miejsca?

Na pytanie to możemy znaleźć dwie odpowiedzi. Pod kątem powierzchni, oczywistym faktem jest to, że prysznic zajmie mniej miejsca. Jeżeli jednak mowa o objętości w przestrzeni, wanna może zająć jej mniej. Mała łazienka to jednak zdecydowanie ograniczenie pod względem powierzchni, jaką zajmuje. W tym przypadku prawdopodobnie musimy pożegnać się z planami wanny i postawić na prysznic. Zazwyczaj to zaledwie około 1 metra kwadratowego powierzchni, więc nie tak dużo. 

Przeczytaj też inne podobne tematycznie wpisy na naszym blogu:

Wanna czy prysznic

Zimny prysznic - zalety, wady i efekty

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć