Wgniecenia w karoserii - jak je naprawić?

Jak łatwo o wgniecenie w karoserii wie chyba każdy kierowca. Takie niewielkie uszkodzenie nie prezentuje się najlepiej, a dodatkowo wpływa na cenę auta podczas sprzedaży. Wbrew pozorom usunięcie tej usterki w warsztacie to całkiem spory koszt. Jednak jest na to sprawdzony i innowacyjny sposób, który cieszy się ogromną popularnością od kilku lat. Zatem jak wyciągnąć wgniecenie w samochodzie i samodzielnie pozbyć się tego nieestetycznego problemu? Poznaj możliwości zestawu PDR. 

Jak wyciągnąć wgniecenie w samochodzie? Poznaj możliwości PDR

Jak wyciągnąć wgniecenie w samochodzie? Zestaw PDR to niezawodny sposób, by przywrócić karoserii pierwotny stan, bez konieczności stosowania dotychczasowych technik, jak malowanie i szpachlowanie. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można usunąć wgniecenia. Zatem PDR to:

- usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania i szpachlowana;

- oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu do tradycyjnych metod;

- zachowanie fabrycznego lakieru, co ma znaczący wpływ podczas sprzedaży samochodu;

- brak spadku na wartości pojazdu;

- czystość podczas wykonywania naprawy:

- metoda akceptowana przez ubezpieczycieli aut;

zestaw PDR

Do jakich wgnieceń nadaje się metoda PDR?

Usuwanie wgnieceń za pomocą techniki PDR możliwe jest w przypadku, kiedy nie została przerwana powłoka lakiernicza. Jeśli nie ma żadnych odprysków i zarysowań można swobodnie zastosować metodę, bez obawy o powiększenie się problemu.

Jak wyciągnąć wgniecenie z karoserii? 2 metody

Specjaliści w tej dziedzinie wskazują dwie metody, jak wyciągnąć wgniecenie z karoserii.  

Pierwsza z nich to swoiste masowanie blachy. Metoda taka stosowana jest przy głębszych wgnieceniach. W takiej sytuacji zazwyczaj należy zdemontować naprawianą część i zastosować specjalne narzędzia, za pomocą których element wraca do stanu pierwotnego. Metoda wymaga odpowiedniej precyzji i wyczucia. Najlepiej, jeśli wykonywana jest przez osobę doświadczoną, by nie spowodować większych uszkodzeń wgniecionego elementu.

Druga metoda, jak usunąć wgniecenie w karoserii, stosowana jest w przypadku wgnieceń płytkich, lub kiedy nie ma możliwości zdemontowania naprawianej części. To metoda niezwykle popularna, a jej zastosowanie pozwala ograniczyć wysokie koszty naprawy w warsztacie. Do tej metody konieczne jest wykorzystanie kleju. W tym przypadku wgniecenia wyciągane są od zewnątrz. Ocenę i wybór metody najlepiej powierzyć osobie odpowiednio doświadczonej. Należy bowiem ocenić głębokość gnieceń i ich umiejscowienie.

Zestaw do usuwania wgnieceń w karoserii

W sklepach dostępne są zestawy do usuwania gnieceń w karoserii. Jedne z popularniejszych o nazwie Puller to doskonałe rozwiązanie do usuwania problemu. Narzędzie posiada gumowe nóżki, które są bezpieczne dla lakieru. Ponadto podstawki posiadają śrubki mocujące, które umożliwiają ruch w różnych kierunkach i płaszczyznach. Dzięki temu Puller jest w pełni stabilny. Zestaw do usuwania wgnieceń PDR doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach, gdzie dojście jest wyjątkowo utrudnione.

Jak wyciągnąć wgniecenia w samochodzie zestawem PDR?

Pierwszy krok to dopasowanie wielkości adaptera do wgniecenia. Następnie z pomocą kleju należy przykleić adapter do uszkodzonej powierzchni. Należy odczekać chwilę aż klej wyschnie i pociągnąć za Puller. Cały czas należy bacznie obserwować proces naprawczy. Na koniec klej trzeba spryskać odpowiednim preparatem i usunąć całość przy pomocy szpachelki. Po wszystkim karoserię należy przetrzeć dołączoną do zestawu szmatką.

Co jest konieczne do usunięcia wgniecenia?

Decydując się na zakup zestawu, warto sprawdzić jego zawartość. Tylko wtedy narzędzie będzie funkcjonalne. Niezwykle istotna jest lampa LED, która umożliwia dostrzeżenie nawet najmniejszej usterki na karoserii. Nie mniej ważne są adaptery, które powinny być różnorodne, by odpowiednio dopasować je do powstałych wgnieceń. Takie akcesoria samochodowe znajdziesz na stronie Primado.

Metoda PDR umożliwia naprawę wgnieceń szybko i tanio. Dzięki temu auto nie traci na wartości. Decydując się na zakup odpowiedniego zestawu naprawczego należy zwrócić uwagę na jakość wykonanych elementów i różnorodność adapterów. To w główniej mierze właśnie te elementy umożliwiają naprawę wgnieceń o różnej wielkości. Zestaw do samodzielnego usuwania wgnieceń to prosta, łatwa i tania naprawa bez konieczności wizyty w specjalistycznym warsztacie. Warto zainwestować także w inne przydatne akcesoria do samochodu takie jak odpowiedni akumulator (o tym, jaki akumulator do samochodu wybrać, pisaliśmy już na blogu) czy prostowniki i kable rozruchowe.

Może zainteresuje Cię też nowość w naszej ofercie - idealna na zimę nagrzewnica na ropę 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć