Czas wolny z dzieckiem – spędź go aktywnie!

Po całym tygodniu pracy wreszcie przychodzi czas, w którym możemy odpocząć. Mamy także okazję do spędzenia czasu z rodziną. Możemy wyjechać za miasto, pójść na spacer, pograć w gry. Po prostu – pobyć razem! Jednak czas z wolny z dzieckiem często wymaga od nas dobrej organizacji. Choć czasem nie mamy siły i jesteśmy zmęczeni, to mimo wszystko warto pomyśleć o aktywnej formie spędzenia weekendu! Doceni to zarówno nasze dziecko, jak i nasz organizm. Sposobów na to jest wiele – a oto kilka z nich!

Dlaczego warto spędzać czas wolny z dzieckiem aktywnie?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jak aktywność fizyczna wpływa na nasz organizm. Przede wszystkim ruch i sport pomaga w przemianie materii. Kalorie są odpowiednio wykorzystywane, a nasze ciało pozostaje zdrowe i w dobrej kondycji. Mamy więcej siły i energii do działania. Sport działa także na cały nasz organizm. Sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu odpornościowego, krążenia, mięśniowego, kostnego i oddechowego. Aktywność fizyczna walczy oczywiście z otyłością, co jest bardzo ważną kwestią w obecnych czasach. Zaszczepienie w dzieciach chęci do bycia w ruchu sprzyja ich prawidłowemu rozwojowi!

Jak spędzać czas wolny z dzieckiem aktywnie?

Trzeba mieć na uwadze, że aktywność dziecka nie powinna być taka sama, jak osoby dorosłej. Organizm naszej pociechy jest mniej wydolny i po prostu słabszy. Dlatego aktywność fizyczna powinna być dostosowana do wieku i rozwoju dziecka. Warto też połączyć ruch z zabawą. Wtedy dziecko samo będzie chciało uczestniczyć w takich spędzaniu czasu wolnego. Na początek może być to zwykły spacer na plac zabaw, aktywne i ciekawe zabawy dla dzieci w domu, lub jazda na rowerze. Jeśli dziecko nie potrafi jeździć na rowerze warto na początek postawić na rower trójkołowy. Sprawdź, co dziecko lubi najbardziej. Być może przejawia zainteresowanie jakąś dyscypliną sportu? Warto wtedy skupić się właśnie na tej danej opcji. Można razem zacząć uprawiać sport, a potem zapisać dziecko na zajęcia!

Czas wolny z dzieckiem spędzony aktywnie nie musi koniecznie oznaczać sportu i zaawansowania. Chodzi tu po prostu o ruch! Nie siedźmy przed telewizorem, komputerem czy tabletem. Wyjdź na zewnątrz, na plac zabaw, pojedźmy na basen lub do parku rozrywki! W obecnych czasach mamy do wyboru tyle ciekawych miejsc, że z pewnością znajdziemy coś, co zainteresuje całą naszą rodzinę!

 Aktywność dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia!

Po takim aktywnym dniu spędzonym z dziećmi będziemy mogli solidnie odpocząć. Co więcej, dzieci z pewnością wcześnie położą się spać i będą naładowane emocjami i pozytywną energią! Tak samo my! Wbrew pozorom aktywny odpoczynek ma rację buty nawet po tygodniu pracy. Po wysiłku umysłowym sport i ruch pomagają odpocząć mózgowi, a co za tym idzie, zrelaksować się.  Dzieci po tygodniu zajęć w szkolnych ławkach także są spragnione odmiany i spędzenia czasu na czymś ruchowym, a jednocześnie ciekawym i zabawowym! Jakakolwiek aktywność – z zabawkami lub bez – pozwoli rozładować stres i natłok myśli związanych z pracą czy szkołą.  Warto więc spędzać aktywnie czas nie tylko ze względu na dzieci, ale także nas samych. Dlatego koniecznie rusz się sprzed komputera czy telewizora i przekonaj się, jak sport wpłynie na Ciebie!

Czas wolny z dzieckiem – spędź go aktywnie!

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego