Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Kiedy zacząć uczyć dziecko jeździć na rowerze?

Wbrew pozorom nauka jazdy na rowerze może rozpocząć się naprawdę wcześnie. Pierwsze kroki dziecko ma możliwość stawiać na rowerkach bez pedałów i dodatkowych kółek. Mowa tu o tak zwanych odpychaczach. Pozwalają one na naukę utrzymywania równowagi. To niezwykle ważna umiejętność, która w przyszłości bardzo ułatwi jeżdżenie na właściwym rowerze. Warto więc już dwu – trzyletniemu dziecku kupić takich rowerek odpychacz. Warto także pomyśleć o innych pojazdach. Rowerek trójkołowy dla dziecka to również świetny pomysł. Dodatkowo, taki pojazd może być połączony ze spacerówką. Rodzic prowadzi rowerek, a dziecko przyzwyczaja się do kierownicy oraz siedzenia.

Właściwa nauka jazdy na rowerze – najlepsze metody

Gdy nasze dziecko ma już opanowane i oswojone poruszanie się na pchaczu i trójkołowcu, to możemy przejść na uczenia go jazdy. Bardzo dobrym ćwiczeniem jest utrzymywanie równowagi. Jest to tez dobry pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Wystarczy znaleźć teren, który jest delikatnie pochyły. Powinien być on gładki, bez żadnych nierówności i przeszkód. Ćwiczenie polega na zjeżdżaniu na rowerze z delikatnej pochyłości. Dziecko nie ma pedałować ani kręcić kierownicą. Z wyciągniętymi nóżkami ma jedynie utrzymywać równowagę i prostą drogę. Ćwiczenie należy powtarzać aż do momentu, w którym dziecko czuje się już dość pewnie. Wtedy można przejść do treningu z pedałami.

Jazda na rowerze – tego się nie zapomina!

Jazda na rowerze jest umiejętnością, której nigdy nie zapominamy. Jednak wiele osób przez długi czas nie odważa się, aby wsiąść na pojazd i jechać! Dlatego warto od najmłodszych lat oswajać pociechy z rowerem. Kolejny etap nauki to pedałowanie. Chyba każdy z nas zna metodę z kijem od miotły. Brzmi znajomo? Pewnie niejedna osoba właśnie w ten sposób nauczyła się jeździć na rowerze! To praktyczna i skuteczna metoda. Wystarczy rowerek dziecięcy (na początek może to być rowerek trójkołowy)  oraz kij od miotły. Zaczepiamy go z tyłu pojazdu i asekurujemy pociechę podczas nauki jazdy. Warto zainwestować w akcesoria, które ułatwią mu jazdę na rowerze.

Naucz swoje dziecko jazdy na rowerze!

Te kilka praktycznych metod zdecydowanie ułatwi Ci nauczenie swojego dziecka jazdy na rowerze. Warto próbować i wdrażać poszczególne elementy od najmłodszych lat. Wtedy dziecko dużo szybciej oswoi się z rowerem i łatwo nauczy się na nim jeździć. Koniecznie spróbuj! Z pewnością zobaczysz, że to dobre i skuteczne metody. Bez stresu, bez nerwów – wszystko w formie zabawy i przyjemnej aktywności!

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego