Jakie zabawki ogrodowe warto kupić dla dziecka?

Wiosna, lato i wczesna jesień to idealna pora na zabawę z dzieckiem na świeżym powietrzu. Dlatego warto zdecydować się na zabawki, które będzie można wykorzystać na podwórku i w ogrodzie. Wielu rodziców zastanawia się co wybrać, aby dziecko było zadowolone i zaangażowane w zabawę. Oto kilka propozycji, z których rodzice będą zadowoleni, a dzieci będą za nimi szalały.

Domek lub plac zabaw

Jednym z najchętniej wybieranych zabawek do ogrodu są wszelkiego rodzaju domki, forty i miniaturowe place zabaw. Zwykle w skład takiego domku wchodzi kilka części, które pozwalają na różne aktywności. Jedną z nich jest domek lub inna zadaszona część. Ma on także schodki lub drabinkę służącą do wdrapywania się do wnętrza. Wiele zabawek tego typu posiada także huśtawki albo pale z poręczą, by spacerować po nich i ćwiczyć równowagę. Większość tego typu zestawów to zabawki ogrodowe dla dzieci plastikowe, choć coraz częściej można spotkać także drewniane konstrukcje. Domek jest świetnym rozwiązaniem, gdyż młodsze dzieci mogą w nim ćwiczyć motorykę, a starsze bawić się w jego wnętrzu tworząc z niego swoją bazę, fort i kryjówkę.

Rowerki dla każdego dziecka

Młodsze dzieci jazdy na rowerze uczą się właśnie na swoim podwórku. Dlatego już w momencie, kiedy dziecko nauczy się chodzić, warto zainwestować w rowerek dla niego. Jednym z najlepszych rozwiązań dla malucha może być rowerek trójkołowy. Ma on formę jeździka-pchacza, dzięki czemu nawet małe dziecko może rozpocząć swoją przygodę z jazdą na rowerze. Jest to idealne zajecie na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem. W pierwszych miesiącach nauki dziecko może po prostu siedzieć w rowerku i być pchane przez rodziców. Pozwoli mu to oswoić się z zabawką i nabrać pewności siebie. Rowerek ma trzy koła, dlatego też idealnie nada się jako pierwszy rowerek do samodzielnej jazdy. Rowerek-pchacz jest wyposażony w zadaszenie chroniące dziecko przed słońcem lub deszczem oraz rączkę pozwalająca rodzicom wygodnie prowadzić wózek. Omawiany rowerek rośnie razem z dzieckiem, dlatego może mu służyć przez długie lata. Z powodzeniem mogą używać go maluchy od 1 do 5 roku życia. Rower będzie idealnym prezentem, który prześcignie wszystkie inne zabawki do ogrodu dla chłopca i dziewczynki, stając się jednocześnie tą ulubioną.

rowerek trójkołowy

Piaskownica, czyli ważny punkt każdego podwórka

Jeśli mamy małe dzieci, na podwórku nie może zabraknąć piaskownicy. Dzieci kochają lepić babki, domki z piasku, kopać dołki i kanały bez względu na to, czy mają 3, czy 8 lat, a także czy są chłopcem, czy dziewczynką. Na rynku dostępne są piaskownice drewniane i plastikowe. Niektóre z nich wyposażone są w pokrywę, która pozwala zamknąć piaskownicę na zimę lub deszczowe dni. Kiedy chcemy, by zabawa była dla dziecka jeszcze ciekawsza, wówczas można dokupić do piaskownicy tanie zabawki ogrodowe dla dzieci w postaci foremek, łopatek, grabek i innych przedmiotów, którymi dzieci będą mogły bawić się w piasku. Piaskownica jest jednym z najlepszych pomysłów, by rozwijać zdolności manualne dziecka i spędzać czas na świeżym powietrzu. Jest to także zabawka pozwalająca zawiązywać towarzyskie więzi i bawić się z innymi dziećmi. Na wspólnych podwórkach i placach zabaw piaskownica jest miejscem, wokół którego gromadzą się dzieci w różnym wieku.

Inne pomysły na zabawki

Obok omawianych zabawek jest jeszcze wiele pomysłów na zabawki do ogrodu, które pozwolą im ciekawie spędzić czas. Oto przykłady innych zabawek, które sprawdzą się w ogrodzie.

– trampolina — jest to sposób na aktywne spędzenie czasu, jednak podczas zabawy na niej trzeba mieć dzieci na oku,
– pomniejszone meble ogrodowe — to zabawki ogrodowe dla dzieci plastikowe, przypominające prawdziwe meble, dzieci mogą na nich siedzieć i urządzać przyjęcia,
– zestawy do sportu — są to wszelkiego rodzaju komplety do badmintona, piłki, czyli, krótko mówiąc, elementy pozwalające na uprawianie różnych sportów,
– zabawki sterowane — w ogrodzie sprawdzą się także samoloty i samochody sterowane zdalnie, gdyż dzieci na zewnątrz będą miały wystarczająco dużo miejsca do zabawy nimi,
– zestawy do puszczania baniek mydlanych.

Jakie zabawki ogrodowe warto kupić dla dziecka?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego