Maski do nurkowania – co warto wiedzieć przed zakupem?

Wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest nurkowanie. Wymaga to jednak wyposażenia się w odpowiedni sprzęt, a jednym z niezbędnych elementów jest maska do nurkowania. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Pojawia się pytanie, na co należy zwrócić największą uwagę przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego modelu.

Jaka maska do nurkowania będzie najlepsza?

Obecnie mamy do wyboru szereg modeli masek do nurkowania. Wśród nich znajdują się klasyczne maski z rurką, o prostej budowie, pozwalające na obserwowanie podwodnego świata i dobrą zabawę. Bardziej zaawansowanym modelem będzie maska pełnotwarzowa, czyli taka chroniąca całą twarz. Niektóre są wyposażone w rurkę i aparat tlenowy. Jeśli zależy nam na takiej o z bardzo szerokim polem widzenia, zapewniającej świetną widoczność, szczelnej i wytrzymałej, warto zdecydować się właśnie na wariant pełnotwarzowy. Kolejną możliwością będzie model z tlenem, czyli z wbudowanym automatem oddechowym. Idealnie sprawdza się takie rozwiązanie dla początkujących, którzy dopiero uczą się nurkować. Miłośnikom tego sportu wodnego można polecić maskę do nurkowania z uchwytem na kamerę. W sprzedaży dostaniemy tez modele dedykowane najmłodszym. Maska pełnotwarzowa do nurkowania musi dobrze leżeć na twarzy, czyli być odpowiednio do niej dopasowana. Dostępne są w różnych rozmiarach – od S do XL. Nos nie może do niej przylegać.

Co jeszcze należy mieć na uwadze, wybierając maski do nurkowania?

Wybierając maskę do nurkowania, należy zwrócić uwagę na materiały, z których została wykonana. Do produkcji najlepszych modeli sięga się po polipropylen i poliwęglan. Wnętrze powinno być miękkie, aby nic nie obcierało skóry a szyba stosunkowo duża, co przełoży się na szerokie pole widzenia. Warto zdecydować się na dużą i płaską szybę, najlepiej odporną na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Na uwadze powinno się mieć również mechanizmy regulacyjne, w które została wyposażona maska. Istotna będzie wzmocniona i uszczelniona obudowa, która da soie radę w różnych miejscach (o tym, jak wybrać odpowiednie miejsce do nurkowania, pisaliśmy już na blogu). Z dodatkowego wyposażenia mile widziany jest system ograniczający parowanie i mechanizmy pozwalające na wyrównanie ciśnienia. Ważne będzie także to, jakie ma maska do nurkowania opinie. Najlepiej kupić taką renomowanego producenta, wysoko cenioną przez użytkowników, co powinno zagwarantować wysoką jakość i niezawodność. Przy wyborze maski do nurkowania ranking okazuje się być niezwykle pomocnym narzędziem. W jednym miejscu mamy do przejrzenia produkty różnych producentów, które można ze sobą porównać, co przyspieszy i ułatwi zakup.

Maski do nurkowania - co warto wiedzieć przed zakupem?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego