Styl loft w mieszkaniu. Jakie dodatki wybrać?

Styl loft w mieszkaniu to klimat typowo industrialny. Dodatki ze stali, szkła, duża przestrzeń i surowy wystrój iście przypominający fabryczne hale. To zalety dużych pomieszczeń urządzonych minimalistycznie.

Skąd moda na lofty?

Moda przyszła zza oceanu, kiedy to pomieszczenia stawały się lokum artystów. Były tanie, przestronne i niezbyt wykwintne. Artystyczne dusze mieszkańców potrafiły jednak stworzyć przestrzeń przyjemną, funkcjonalną i niepowtarzalną. Dziś takie mieszkania cieszą się ogromną popularnością i dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

styl loft

Styl loft – kolorystyka i proste tworzyw

Styl loft wykorzystuje proste materiały. Dzięki temu tworzy się surowy klimat o industrialnym rodowodzie. Dlatego tak popularny stał się beton architektoniczny, z którego można stworzyć ciekawą ścianę czy niebanalne dodatki. Modne są cegły, stal, blacha, szkło. Dzięki temu wystrój nabiera niepowtarzalnego wyglądu. Kolorystyka również nawiązuje do natury. Stonowane szarości i różne odmiany bieli idealnie wpisują się w industrialny klimat.

W ostatnim czasie można jednak dostrzec delikatne ocieplanie mroźnego i surowego klimatu loft. Wprowadza się delikatne odcienie złota, a w pomieszczeniach pojawiają się dodatki z drewna. Coraz częściej można również spotkać nawiązanie do geometrii. To ciekawe połączenie, a wyposażenie domu w stylu loft nabiera zupełnie nowego charakteru.

Lampa w stylu loft – wizerunek stylu industrialnego

Lampy w stylu loft to najpopularniejszy element wystroju wnętrza. Metalowa konstrukcja idealnie wpisuje się w industrialne trendy. Lampy takie są proste same w sobie. To właśnie prostota i minimalizm wyróżnia je spośród innych lamp. Czarne, szare, białe, lub w kolorze metalicznej miedzi idealnie pasują do każdego wnętrza. Sprawdzą się zarówno w minimalistycznych aranżacjach, jak i w stylu vintage (dowiedz się, jak urządzić minimalistyczną łazienkę). Doskonale współgrają z naturalną cegłą i chropowatym betonem.

Styl loft kuchnia

Kuchnia to serce domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia przygotowując posiłki i gromadząc się z rodziną przy wspólnym posiłku. Nie bez znaczenia jest również stworzenie odpowiedniego klimatu w tak ważnym pomieszczeniu. Jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu industrialnym, kuchnia również powinna być dopasowana do całości, by tworzyć spójną całość. Czego zatem nie może zabraknąć w kuchni w stylu loft?

lampa loft

Tradycyjnie beton i cegła to idealne rozwiązanie dla takiej kuchni. Nie bez znaczenia jest również drewno, które delikatnie ociepli surowy klimat. Materiały doskonale współpracują z czernią, bielą, i szarością. Kuchnia powinna być otwarta, by stanowić dużą przestrzeń. Piękne duże okna i odpowiednie oświetlenie. Lampa w stylu loft, która nada całości odpowiedniego charakteru. Powieszona nad stołem z pewnością zachwyci swoją geometrycznością i przykuje uwagę gości.

Kuchnia w stylu loft to dodatki szklane i metalowe, które można uzupełnić o kamień i drewno. Świetnie sprawdzą się również elementy naturalnie stare. Dlatego wszelkie dodatki ze starzejącego się drewna, czy struktury z efektem korozji sprawią, iż pomieszczenie nabierze charakteru iście z lat 60. XX wieku.

Styl loft w łagodnej odsłonie

Dla osób, które obawiają się tak surowego klimatu dostępne są inne warianty. Można zatem postawić na wystrój stylizowany na przestarzały. Stąd ściany pokryć można odpowiednią strukturą, a meble mogą być nowoczesne, jednak w kolorze stonowanym. Tutaj z kolei doskonale sprawdzą się niewielkie dodatki nawiązujące do przeszłości. Belki na suficie, kable przebiegające przez ściany można wykorzystać i stopić je z tłem, nadając im charakteru. Styl loft to przede wszystkim odpowiednie dodatki. To właśnie one nadają pomieszczeniu odpowiedniej aranżacji. Błyszczące fronty, odsłonięte mury, stary parkiet, ozdoby ze stali czy lampa w stylu loft to idealne elementy, by stworzyć w domu styl surowy i minimalistyczny rodem z hali przemysłowej.

Styl loft ceniony jest przez artystyczne dusze. Staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, kiedy do dyspozycji jest olbrzymia przestrzeń. Surowość wykończeń ma kluczowe znaczenie, ale to właśnie dodatki w stylu loft stanowią kwintesencję całości.

Styl loft w mieszkaniu. Jakie dodatki wybrać?

Najnowsze wpisy

Nasze produkty

Blog Primado – sprawdź, co nowego